פיסול באבן

פיסול באבן טבעית וגם מצבות אבן בכלל נשמרים למאות שנים. אותיות מובלטות, אותיות חקוקות לעומק באופן איכותי ואלמנטים מפוסלים  

נצחה כשמה כן היא - לנצח נצחים.

פיסול באבן טבעית וגם מצבות אבן בכלל נשמרים למאות שנים. אותיות מובלטות, אותיות חקוקות לעומק באופן איכותי ואלמנטים מפוסלים - הם יישארו כאן כזכרון נצח גם בימי נכדינו ונינינו.

פיסול באבן לא נתן לגניבה, קשה להשחתה ואינו דורש תחזוקה.

הפיסול דורש מיומנות טכנית גבוהה ואיכות אמנותית כיוון שלא ניתן להוסיף חומר אלא רק לגרוע ויש לדמיין את המוגמר מתוך גוש סלע גולמי.

 
פיסול באבן היא מלאכה השמורה לבעלי ניסיון וידע רבים. בניגוד לרישום, ציור או עיצוב תכשיטים, את האבן אי אפשר "לערוך" לאחר ששברנו חלקים ממנה לטובת הפיסול. על כן, כאמור לביצוע עבודה איכותית אנו נסמוך על בעלי מקצוע בעלי טכניקה, מעוף ואיכות אומנותית. על אחת כמה וכמה, בבואנו לשים את ביצוע המשימה בידי אדם בעת צער ויגון בבואנו לקבור אדם אהוב חשוב שנדע כי הוא בעל מוניטין וידע לעשות עבודה זריזה אך עם זאת איכותית בזמן הקצר מרגע הפטירה ועד ההלוויה.
 

פיסול באבן של מצבות, כמה עצות מועילות

ברגעים הקשים מרגע היוודע פטירתו של קרוב רבים נוטים להילחץ מפאת חוסר הזמן והידע שיש להם בכל נושאי הקבורה. לרוב, אותם אנשים עושים טעויות נפוצות אשר רק מסבכות את התהליך כולו. לפניכם כמה נקודות שכדאי שתדעו ואולי, כך אנו מקווים, יקלו עליכם בתקופה הקשה:
 
• בניגוד לעבר הו היינו צריכים ללכת ולבדוק אופציות של מצבות, כיום, בעידן בו הכל נגיש לנו ברשת בכלל וברשתות החברתיות בפרט, ניתן לראות עבודות של חברות שונות באתריהן, לקרוא ביקורות וכמובן להתייעץ עם אנשים לגבי חברה מסוימת אשר בה הם בחרו.
 
• וודאו כי לחברה אותה ישנו רישיון מטעם 'חברא קדישא' ולא רק עושה פיסול באבן יפה. ללא היתר שכזה לא ניתן יהיה לקבור את המנוח בבית קברות יהודי.
 
• כאמור, חברה בעלת ניסיון תדע לתת לכם מענה מקצועי ואיכותי בזמן קצר. כמו כן חברה שכזאת תדע להתאים את סוג המצבה והעלויות הכרוכות בבנייתה בהתאם לתקציב אשר יעמוד לרשותכם.
 
• בזמן השבעה יהי לכם מספיק זמן לחשוב על הכיתוב אותו תרצו לחרוט או להדביק על המצבה. זהו המסר אותו תרצו שיזכרו מהאדם. יש לקחת בחשבון שחריטה על האבן תבטיח עמידות לשנים רבות בעוד שבהדבקה ישנם יותר סיכונים להתבלות האותיות אך למרות זאת רבים מעדיפים אותיות, ברונזה, עופרת ואף זהב אשר יעטרו את המצבה.
 

אתכם לאורך כל הדרך

לרוני קורש, המייסד והמנהל של חברת 'אדם ואבן' יש ניסיון רב עם פיסול באבן אך לא רק. מעל 19 שנים שרוני מעצב מצבות ואנדרטאות באיכות גבוהה ובסטנדרטים מחמירים. בעברו כאמן התעסק רוני בציור, עיצוב תכשיטים ויצירה של אומנות שימושית. בקשב רב ועדינות החברה תלווה אתכם בתקופה הקשה תוך כדי מציאת החוט המקשר בין רוחו וזכרונו של המנוח והתאמתם למצבה. שלא תדעו עוד צער.

יצירת קשר

השאר/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי