מצבות גרניט

מצבות גרניט הן מאוד יוקרתיות, מראן יפה וזו דרך מכובדת להנצחת הנפטר. 

אבן גרניט (ובעברית אבן שחם) היא אבן בגוון כהה יחסית, שניתן למצוא בגווני אפור, חום או אדום. אבן הגרניט משמשת למטרות שונות, ביניהן גם עיצוב מטבחים. אבן הגרניט נפוצה בחלקה הדרומי של ישראל, אבל מצבם של סלעי הגרניט בארץ לא מאפשר שימוש בהם ולכן הגרניט המשמש לעיצוב מצבות מיובא לישראל מאירופה. מצבות גרניט הן מבוקשות מאוד, אך אינן זולות כלל וכלל, ומחיריהן נעים בדרך כלל בין 8,000 ל-10,000 שקלים.

אם בחרתם להנציח בן משפחה או קרוב באמצעות מצבת גרניט, בפניכם אפשרות הבחירה בין עיצוב מצבת גרניט בלבד, או שילוב של כמה סוגי סלעים. ניתן כמובן לשלב כמה סוגי גרניט במצבה, ובכך ליצור שילובי צבע שיעשו את המצבה ייחודית יותר. עיצוב מצבות קבורה מגרניט נחשב לעיצוב יוקרתי מאוד. אבן זו משדרת כבוד והיא יפה ועמידה ביותר. העמידות של האבן ממנה עשויה המצבה היא קריטריון חשוב בבחירת החומר. מכיוון שהגרניט הוא סלע חזק מאוד, מקובל לבחור בו לבניית מצבות. יתרון נוסף של הגרניט נובע מטבעו של החומר – הגרניט דלה מאוד בנקבוביות ולכן מרקמה אחיד. דבר זה הופך אותה לאבן נוחה לעבודה ויפה למראה.

בעת עיצוב מצבות גרניט ניתן לבחור כיתוב שיהלום את צבע הגרניט הנבחר. סלע הגרניט נראה יפה וייחודי גם כשהוא מלוטש אך גם במצבו הטבעי, ואנשים בוחרים פעמים רבות בשילובים של לוח גרניט מלוטש כאשר חלק מן המצבה נשאר בלתי מעובד. עיצוב זה הוא נפוץ מאוד בשנים האחרונות. העבודה עם הגרניט כוללת ליטוש, חריטה, גימורים שונים בעיקר בסגנון חלק, כיוון שיש לה ברק מאוד ייחודי, וכמובן עיטורים ופיסול – הכול לפי טעם המזמין ובהתאמה לאופיו של המנוח.

 

מצבות גרניט נחשבות ליוקרתיות המותירות רושם רב. כאשר מדובר באדם קרוב אשר מובא למנוחת עולם אנו כמובן נרצה בשבילו את הטוב ביותר. הגרניט הוא חומר העמיד והטוב ביותר וזהו נתון חשוב מאד, שכן מצבה אמורה להיות הגורם המנציח את המנוח לעד וישנה חשיבות רבה לעמידות החומר בתנאי מזג אוויר קשים ובבלאי עם הזמן. בחורף המצבה תהיה חשופה לגשמים עזים ורוחות חזקות בעוד שבקיץ תקפח עליה השמש הישראלית הלוהטת. התוצאות במקרים רבים יוכלו להיות עובש ופטריות, כתמים קשים, שחיקה של הכיתוב ואפילו סדקים של המצבה ואי לכך חשובה ביותר תהיה הבחירה בסוג האבן ממנה תהיה בנויה ואבן גרניט היא ללא ספק אחת המומלצות ביותר.
 

מצבות גרניט וסוגים נפוצים אחרים

מלבד מצבות גרניט ישנם עוד הרבה סוגי אבן אחרים כגון: אבן בזלת, אבן גלילית, אבן יפתח ועוד. אולם, הנפוצות שבסוגי האבן  בשימוש בארץ הן גרניט, אבן חברון ושיש תורכי.
• אבן גרניט: הגרניט הוא סלע גבישי אשר בדומה ליהלום נוצר בשכבות העמוקות של כדור הארץ. האבן מגיעה בכמה סוגי צבעים: אפור, שחור ואדום והיא מאופיינת במראה הגרגירי שכן השם גרניט לקוח מהמילה גרניום אשר פירושה בלועזית הינו גרגיר. היא העמידה, החזקה והיוקרתית שבמצבות ולרוב תצריך תחזוקה לעתים רחוקות.
 
• שיש תורכי: שיש עמיד וחזק מאוד המיובא מהאי מרמרה בטורקיה. השיש מגיע בגוונים כחלחלים אפרפרים עם פסים טבעיים בגווני אפור. גם שיש תורכי כמו מצבות גרניט מקרין יוקרתיות והדרת כבוד וגם הוא עמיד לאורך שנים רבות.
 
• אבן חברון: אבן זו נחצבת בהרי ירושלים והיא עשויה מסלע גיר קשה בגוונים קרמיים לבנבנים וצהבהבים. אבן חברון היא הנפוצה שבין המצבות בבתי העלמין והיא משדרת ממלכתיות מכובדת לנפטר. כמו כן, סוג זה משמש את המצבות הרשמיות לזכר חללי צה"ל וכוחות הביטחון.
 
לדעת לקבל את העצה הנכונות
זו כבר השנה ה – 19 שאנו בחברת 'אדם ואבן' מלווים משפחות ברגישות בתהליך הכואב. החברה מתמחה בבניה, חידוש ואחזקת מצבות ואנדרטאות. אנו שותפים פעילים בכל תכנון הליך הקבורה, מתאימים את עצמנו לצורכי הלקוח וביחד מתווים חוט מקשר בין עיצוב המצבה והכיתוב עליה בכדי לשמר ולהנציח את רוחו, זיכרונו ומורשתו. פנו אלינו לקבלת יעוץ מקצועי וכמו כן אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלנו ולהתרשם משלל הפרויקטים בתיק העבודות שלנו.

יצירת קשר

השאר/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי